Jak zmieni się rynek pracy?

Sergiusz Prokurat - Jak zmieni się rynek pracy?

Rynek pracy podlega nieustannym zmianom. Jedne zawody odchodzą w zapomnienie, a w ich miejscu samoistnie powstają nowe, często niezrozumiałe dla starszego pokolenia stanowiska. Specjalista od mediów społecznościowych, YouTuber, bloger, konstruktor dronów, specjalista od User Experience to tylko nieliczne przykłady nowych zawodów. Odnalezienie się w nowych realiach rynkowych, może okazać się sporym wyzwaniem zarówno dla kandydatów do pracy, jak również dla samego sektora edukacyjnego.

Continue Reading

Czym jest anomia pracownicza?

PraktycyHR - czym jest anomia pracownicza?

W gospodarce wolnorynkowej przedsiębiorcy mogą zetknąć się z problemami, o których często nawet nie wiedzą. Dziś porozmawiam z moim gościem na temat anomii pracowniczej – problemu, który w bezpośredni sposób może przyczynić się do ograniczenia rozwoju biznesu w Polsce.

Continue Reading

Nie pozwól, aby ten błąd zrujnował Ci karierę!

Praktycy Kariery - Nie pozwól, żeby ten błąd zrujnował Ci karierę - Praktycy Blog
Szukasz pracy? Rozsyłasz aplikacje lecz wszystkie pozostają bez odzewu? Masz dopracowane CV i spełniasz wszystkie warunki, a jednak telefon milczy. Powodem mogą być social media, a w szczególności treści, jakie zamieszczasz i udostępniasz za ich pomocą. Rekruterzy już od dawna googlują potencjalnych kandydatów i dokładnie sprawdzają ich profile. W takim razie, czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co publikujesz i jakie to może mieć konsekwencje w realnym świecie?

Continue Reading

Rekruter najlepszą wizytówką firmy

Praktycy HR - Praktycy blog
CV przeanalizowane, dobrze rokujący kandydaci wybrani. Z częścią kandydatów nie udaje się skontaktować albo umówić, ale to już norma. Przychodzą, rozmawiasz, wyglądają na zainteresowanych. Kończysz wszystkie spotkania i wiesz już kogo zarekomendujesz. Dzwonisz i dowiadujesz się, że wybraniec niestety nie jest już zainteresowany. Przyjął ofertę innego pracodawcy lub co gorsza, nie reaguje na jakiekolwiek próby kontaktu, pozostawiając Ciebie bez odpowiedzi zwrotnej. Zdarzyła Ci się kiedyś podobna sytuacja?

Continue Reading