Często zadawanie pytania (FAQ) od Kandydatów


Dlaczego jestem proszony o uzupełnienie swojego profilu?

Zróżnicowane CV, tworzone na podstawie kompletnie odmiennych od siebie szablonów stanowi poważny problem dla rekruterów w odnajdywaniu ważnych informacji na temat autora danego życiorysu. Tworząc profil na Praktycy.pl przekazujesz jedynie informacje kluczowe dla zatrudnienia Ciebie informacje na temat swojego doświadczenia i umiejętności – a my prezentujemy je w sposób czytelny i przejrzysty dla rekruterów.


W jaki sposób mogę się wyróżnić w procesie rekrutacji?

Na ostatnim etapie w formularzu aplikacyjnym czeka na Ciebie zadanie rekrutacyjne. Rekrutacja polegająca na przesłaniu wirtualnego CV i rozwiązania zadania rekrutacyjnego to możliwość podkreślenia Twoich atutów oraz ukazania Twoich szczerych chęci do stawiania czoła ambitnym wyzwaniom w pracy. Pracodawcy doceniają kandydatów, którzy poświęcają swój czas, aby przygotować się do rekrutacji i rzetelnie wykonają zadanie. Co więcej, często dobrze rozwiązane zadanie rekrutacyjne może zadecydować o zaproszeniu Ciebie do dalszego etapu rekrutacji, pomimo tego, że może Ci brakować trochę doświadczenia lub jakiejś umiejętności. Dla Ciebie jest to również okazja, aby poznać zadania, z jakimi mierzą się pracownicy na danym stanowisku.

Rozwiązywanie zadania jest opcjonalne, lecz jeśli poświęcisz swój czas na jego rozwiązanie, pracodawca z pewnością doceni ten fakt i zwróci swoją szczególną uwagę na Twój profil.


Kto ocenia rozwiązania zadań rekrutacyjnych?

Rozwiązania zadań rekrutacyjnych oceniane są najczęściej przez rekrutera, osobę reprezentującą Pracodawcę lub managera zespołu, do którego aplikujesz. W niektórych przypadkach zadania mogą być oceniane przez konsultanta z zespołu Praktycy.pl.


Kiedy otrzymam informację o przebiegu rekrutacji?

Wiemy, jak bardzo stresujący jest czas oczekiwania na informację o decyzji pracodawcy o wyborze kandydatów. Informację o przebiegu rekrutacji otrzymasz w ciągu 7 - 14 dni od zakończenia rekrutacji. Z naszej strony robimy wszystko, aby czas oczekiwania skrócić do minimum.


Czy pracodawca nabywa autorskie prawa materialne do mojego rozwiązania zadania rekrutacyjnego?

Nie, pracodawca nie nabywa autorskich praw materialnych do nadesłanego przez Ciebie rozwiązania zadania rekrutacyjnego.


Do ilu firm mogę aplikować jednocześnie?

Na Praktycy.pl w żaden sposób nie ograniczamy możliwości aplikowania do firm. Jednocześnie ważne jest, aby nie podejmować decyzji o aplikowaniu na większą ilość ofert, kosztem jakości nadesłanych rozwiązań zadań rekrutacyjnych.