Często zadawanie pytania (FAQ) od Pracodawców


Ile kosztuje dodanie ogłoszenia rekrutacyjnego na Praktycy.pl?

Na Praktycy.pl rozliczamy się za efekt. To znaczy, że nie zapłacisz za samo dodanie ogłoszenia do serwisu. Proponujemy opłatę uzależnioną od Twojej satysfakcji z rekrutacji. Na Praktycy.pl należy zakupić żeton (kredyt) lub pakiet żetonów. Każdy żeton umożliwia odsłonięcie danych kontaktowych do 1 kandydata. Cena pojedynczego żetonu uzależniona jest od ilości jaką nabędziesz – im więcej żetonów kupujesz na raz, tym taniej. Żetony wykorzystujesz na odsłonięcie danych kontaktowych jedynie tych kandydatów, których samodzielnie wybierzesz spośród aplikujących osób.

Aby dodać ogłoszenie z ofertą pracy i rozpocząć rekrutację, powinieneś utworzyć swoje Konto Pracodawcy ( http://praktycy.pl/rejestracja ). W chwili dodawani ogłoszenia na Twoim koncie powinien znajdować się min. 1 żeton.

Dokładne ceny kredytów znajdziesz w naszym cenniku: praktycy.pl/cennik.


Kiedy odbywa się płatność?

Płatności dokonujesz jedynie w momencie zakupu żetonu lub pakietu żetonów. Płatność może odbywać się przed dodaniem Twojego pierwszego ogłoszenia na Praktycy.pl lub w dowolnym innym momencie w przyszłości, w którym zechcesz zakupić nową pulę żetonów.


Dlaczego bezpłatne praktyki lub staże nie są akceptowane na Praktycy.pl?

Na Praktycy.pl akcetowane są jedynie oferty płatnych praktyk lub staży. Wierzymy, że Pracodawca otrzyma naprawdę zaangażowanego pracownika jedynie wtedy, jeśli zapewni mu wynagrodzenie. Nie określamy przedziałów wynagrodzenia - tę kwestię pozostawiamy Pracodawcom.


Dlaczego wymagane jest podanie przedziału wynagrodzenia na danym stanowisku?

Na Praktycy.pl skupiamy jedynie transparentne oferty pracy. Podanie wynagrodzenia już na etapie rekrutacji - choćby w postaci przedziału kwot - pozwala na zmniejszenie ilości spotkań rekrutacyjnych, które kończą się rezygnacją przez kandydata z powodu innych oczekiwań finansowych. Podanie wynagrodzenia odzwierciedla transparentną kulturę organizacyjną przedsiębiorstwa. Jak pokazują nasze badania – dla kandydatów sam poziom wynagrodzenia nie stanowi często najważniejszego czynnika motywującego do podjęcia decyzji o zatrudnieniu. W ogłoszeniach na Praktycy.pl masz możliwość podkreślenia pozostałych atutów Twojej firmy.


Czy jako pracodawca nabywam autorskie prawa materialne do rozwiązania zadania rekrutacyjnego przesłanego przez kandydatów?

Nie, jako pracodawca nie nabywasz autorskich praw materialnych do rozwiązań zadań rekrutacyjnych przesłanych przez kandydatów. Celem podstawowym procesu rekrutacji na Praktycy.pl jest doprowadzenie do zatrudnienia pracownika.

Jeśli pomysł, zaprezentowany przez kandydata podoba Ci się na tyle, że chciałbyś go wykorzystać - zachęcamy do wykorzystania “żetonu” na pozyskanie danych kontaktowych do kandydata i kontakt z kandydatem w celu omówienia zasad wykupu autorskich praw materialnych.


Jakie oferty pracy nie są akceptowane na Praktycy.pl?

Na Praktycy.pl nie są akceptowane oferty, mające następujące znamiona:

  • Pracodawca nie oferuje wynagrodzenia pieniężnego należnego potencjalnemu pracownikowi w zamian za wykonywaną pracę
  • Pracodawca nie ujawnia wynagrodzenia pieniężnego należnego potencjalnemu pracownikowi w zamian za wykonywaną pracę
  • Stanowisko pracy ma charakter sprzeczny z Regulaminem Praktycy.pl


Jaki jest limit zgłoszeń dla pojedynczej rekrutacji?

Na Praktycy.pl nie ograniczamy liczby potencjalnych kandydatów, którzy mogą zaaplikować na stanowisko w Twojej firmie.


Ilu kandydatów mogę wybrać w jednej rekrutacji?

Na Praktycy.pl nie ograniczamy liczby kandydatów, których możesz wybrać w jednej rekrutacji. Jeśli wszyscy kandydaci spełniają Twoje oczekiwania, możesz ich wszystkich zaprosić na rozmowę rekrutacyjną.